Garīgā centra izveide stadiona vietā Varšavas ielā

Apspriešana notiek no 08 Februārī 2016 līdz 07 Martā 2016

Apbūves zemesgabals Varšavas ielā 1b atrodas Jaunbūves mikrorajona vēsturiskajā daļā, pretim svēto mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgās katedrāles ēkai, kas tika būvēta 20. gadsimta sākumā karaspēku vajadzībām. Apbūvei paredzētā teritorija vēsturiski ietilpa katedrāles kompleksā kā placis karaspēka izvietošanai pirms dievkalpojuma. Pašlaik tas nav apbūvēts, tajā atrodas stadions ar vecu futbola laukumu. Zemesgabalam ir mērens reljefs. Apbūves programmas ietvaros ir paredzēts izveidot garīga centra ēku kompleksu un veikt apkārtējās teritorijas labiekārtošanu.

Ģenerālais plāns (shematisks):

Garīgā centra vizualizācija - skats no Varšavas un Tautas ielu krustojuma puses:

Skats no Varšavas ielas puses:

Garīgā centra galvenā funkcija – labdarība, sociālā aprūpe, garīgās, tikumiskās izglītības un audzināšanas veicināšana un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība.
Ēka orientēta gar Varšavas ielu kvartāla garumā starp Puškina un Tautas ielām. Ēka funkcionāli sadalīta vairākās daļās: baznīca, administratīvās, svētdienas skola un kultūras centrs, ka arī svētceļnieku viesnīca un sociālā atbalsta komplekss.
Ārsienas – mūris no vieglbetona vai keramikas blokiem, mūris siltināts ar akmensvati. Ārsienu apdare – dekoratīvs apmetums. Logi – līmēta koka rāmji ar stikla paketēm, atbilstoši mūsdienu energoefektivitātes prasībām. Jumta segums – skārds. Būvprojekta izstrādes stadijā apdares materiāli tiks precizēti, ņemot vērā mikrorajona vēsturiskās apbūves īpatnības.

Skats no Puškina ielas puses:

Skats no pagalma puses:

Apkārtējā teritorijā (pagalmā) paredzēts plašs labiekārtojums, kas sastāv no sarīkojumu laukuma ar tēlniecisko akcentu. Apkārt tēlu grupai tiks veidoti mūžzaļo augu, rododendru un puķu stādījumi. Apkārt iekšējam pagalmam plānota pastaigu galerija ar vīteņaugiem noāudzētu pergolu. Uz vienas ass ar centrālo tēlu grupu, zem pergolas tiks izvietota svētūdens aka. Pagalms tiks nožogots ar dekoratīvo žogu, ierīkota apgaismošana un videonovērošana.
Teritorijā paredzēta arī neliela būve, kur izvietosies garāžas un saimniecības telpas.
Garīga centra kompleksu plānota īstenot 3 kārtās:
1. Publiskā daļa (svētceļnieku viesnīca, sociālās aprūpes telpas, svētdienas skola, konferenču telpas)
2. Administratīvā un ceremoniju daļa (darba biroji, pieņemšanas telpas, ēdamzāles, darbnīcas)
3. Dievnams

Cokolstāva un pirmā stāva plāns:

Otrā un trešā stāva plāns:

Ēkas cokolstāvā plānotas tehniskās un palīgtelpas, restaurācijas darbnīcas, arhīvs un ikonu glabātuve, ka arī baznīcas ēdamzāles virtuve un sociālās aprūpes kompleksa telpas.
Pirmajā stāvā paredzēts izvietot baznīcas infrastruktūras telpas un svētdienu skolu.
Otrajā stāvā plānota bīskapa rezidence un kultūras centrs ar kinostudiju, izstāžu un konferenču telpām.
Ēkas ziemeļrietumu daļai ir 3 stavi, un tās 3. stāvā projektēta svētceļnieku viesnīca.

 

Publiskās apspriešanas norises termiņš no 2016. gada 8. februāra līdz 2016. gada 7. martam. Prezentācija notiks 2016. gada 25. februārī Daugavpils pilsētas Domes konferenču zālē, Daugavpilī, Kr. Valdemāra ielā 1. Atsauksmes var iesniegt līdz 2016. gada 7. martam Daugavpils pilsētas Domē Daugavpilī, Kr. Valdemāra ielā 1, 1. stāvā informācijas birojā, tālr, 65404344, 65404399 un Daugavpils pilsētas Domes pilsētplānošanas un būvniecības departamentā, Daugavpilī, Raiņa ielā 28, 3. stāvā, tālr. 65457160. Aptaujas lapa atsauksmēm par būvniecības ieceri.

 

Bildes, piespraustās pie apspriešanas

Dokumenti, piespraustie pie apspriešanas

Apspriešanas vieta kartē